Краматорськ. ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

Історія школи

Будівля школи була побудована в далекому 1930 році. Відкривав школу глава українського уряду Григорій Петровський. Навчальний заклад отримав його ім'я. Першим директором був призначений Микола Зубенко. До 1941 року в школі навчалося 1200 дітей. У роки  окупації німці перетворили школу в стайню.

В боях за Краматорськ будівля була настільки зруйнована, що відновити її повністю вдалося лише до 1950 року. Директором школи був Шаповал Олександр Якович.

У школі культивувався спорт. Особливо славилися баскетбольна команда і гімнасти.

Працювали танцювальний, хоровий, драматичний, літературний гуртки.

Були гуртки домогосподарства,  юних натуралістів та живий куточок з кроликами та птахами.

На початку 70-х років школою керував Петро Володимирович Федотов. Він продовжив традиції школи. Його наступником став Геннадій Феодосійович Гребенник, який пропрацював у школі 22 роки. При ньому був переобладнаний актовий зал в чудовий спортивний зал. У шкільному дворі побудували сучасний спортивний майданчик.

Перетворення торкнулися і навчальних майстернях. В одній були встановлені електричні швейні машини, а в іншій — токарні і фрезерні верстати.

Обладнаний перший в місті комп'ютерний клас. Величезну допомогу школі надавали шефи - Краматорський металургійний завод імені Куйбишева.

З 1998 року школу очолила Балинськая Наталія Олексіївна, яка пройшла шлях від вихователя групи продовженого дня до директора школи. Протягом 10 років зуміла згуртувати навколо себе колектив і організувати плідну роботу.

З 2010 року школою керувала молода ініціативна Микитюк Ірина Іванівна,

допомагали  їй заступник директора з навчально-виховної роботи Самикова Галина Андріївна та Фролова Ірина Павлівна та заступник директора з виховної роботи Паращенко Олександр Вікторович.

З вересня 2016 року школу очолює Григорянць Ашот Олексійович.

Школа пишається своїми випускниками.

Тут отримав путівку в життя Євген Павлович Лисенко - кавалер трьох орденів Леніна, двох орденів Червоного Прапора,ордена Вітчизняної війни, Герой Радянського Союзу.

Євген Лисенко загинув у боях за Батьківщину в 1944 році, у віці двадцяти чотирьох років. Поховали його в Тирасполі. передсмертний заповіт нашого 24-річного земляка - його перепоховали у рідній землі. 24 березня 1945 р. Указом Президії Верховної Ради СРСР підполковнику Євгену Павловичу Лисенко посмертно було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У місті Краматорську на його могилі біля Палацу культури імені Л. Бикова встановлено обеліск, на будівлі школи меморіальну дошку; його ім'ям названа вулиця в селищі Прокатників.

Микола Рибалко - фронтовик, який отримав три ордени Червоної Зірки і втратив зір після поранення в лютому 45-го на Одерському плацдармі, прославив Краматорськ, почесним жителем якого став. Починаючи з 50-х років, він видав 25 збірок поезії, ставши в 1968-му лауреатом республіканської комсомольської премії ім. Миколи Островського, а в 1985-му - лауреатом державної премії України ім. ТТ. Шевченка (за книгу «Незакатная зірка»). Пісня Олександра Білаша на вірші Миколи Рибалка «Я жив у такі часи» стала лауреатом всесоюзного телеконкурсу «Пісня-75».

Близнюк Анатолій Михайлович 18 березня 2010 року указом Президента України був призначений головою Донецької обласної державної адміністрації

(«губернатором» Донецької області). 12 липня 2011 року був призначений Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

4 грудня 2012 року Анатолій Близнюк звільнено з посади Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у зв'язку з обранням народним депутатом України. Член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.